background

Caramilla klub

Nauč se šít s Caramillou po boku

Pravidelné várky návodů, nové šicí kurzy
Šití ve skvělé společnosti
Rady, slevy, recenze, vysílání a mnoho dalšího

Co říkají spokojené zákaznice

Václavka
Děkuji za váš kurz šití, musím říct, že máte talent na vysvětlování:-) A váš kurz je pěkně organizovaný, že se to dá pochopit a konečně chápu šicí stroj, který mám po babičce.
Václavka
Kateřina
Petra umí učit tak, že se člověk učit chce. S ní je člověk ochotný se učit a dělat chyby. Některé jiné „učitelky“ kritizují chyby natolik, že jsem šití i na půl roku odložila. S Petrou je to jiné, má obrovskou empatii. Návody jsou obsáhlé a vím naprosto přesně čeho se mám vyvarovat, na co si dát pozor „aby mi to nebylo líto“, vždycky je to krásně vysvětlené. Oblečení jsem se naučila šít podle jejích videí, i když jsem ho před tím nešila. Petra se nesnaží propagovat věci za každou cenu, jen zmíní s čím má dobré zkušenosti.
Kateřina
Kristýna
Kdybych to měla říct stručně, tak Vaše střihy, návody a videa jsou takzvaně „blbuvzdorné“ – vše popsané, vysvětlené, vyznačené. Dokáže podle nich šít i absolutní začátečník. A co opravdu oceňuji je to, že ve foto návodu, nebo video návodu je kontrast mezi látkou a nití, látky jsou barevné, tím pádem jde vše krásně vidět.
Kristýna
Markéta
Na Caramillu jsem narazila, když jsem k narozeninám dostala svůj první šicí stroj, nikdy předtím jsem nešila a hledala jsem střihy a návody, podle kterých bych mohla jako naprostý začátečník šít pro sebe a svou rodinu. Prošla jsem systematickou školou šití a z naprosté nuly se za poměrně krátkou dobu vypracovala na takovou úroveň šití, že rozjíždím vlastní podnikání v oblasti šití. U Caramilly oceňuji také srdečný styl, kterým předává ostatním švadlenkám svoji lásku k šití, látkám a barvám.
Markéta
Jsem sice vyučená dámská krejčová, ale třeba s úpletem jsem neměla za celou dobu zkušenost, střihy umím, ale nebaví mě to. Před 10 lety pro mě byla Caramilla velká inspirace, jak už plenky, tak i zkusit úplet.
Život tomu chtěl, že jsme dlouho nešila, max na rychlo pyžamo nebo softky. Po letech jsem se začala věnovat šití na plno, s velkou láskou a radostí , jak už pro sebe, muže a děti, tak jsem doma začala šít pro jednu firmu. Děkuji za videa a střihy. Caramilla je velkou motivací pro nás všechny.
Tereza
Anna
Petry videa jsou názorná, krásně a jasně komentovaná. Zvládne podle nich ušít i totální začátečník jako třeba já . Díky návodům jsem se naučila to, co jsem si myslela, že nikdy nedokážu – např. bodýčko, softshellové kalhoty a bundu.
Anna
Jana
Petry videa mi moc pomohla v začátcích, kdy jsem nevěděla, jak lemovat proužkem na půl nebo na třetiny. Před 30 lety jsem šila na své děti, ale byla jiná doba, s úpletem jsem neměla žádnou zkušenost. Koukala jsem i na vybavení Vaší dílny, abych věděla, co si i do budoucna pořídit. Pořídila jsem si overlock a netušila, co s ním, až díky videu od vás, jsem se na něm naučila šít. Vlastně, hlavně díky Vám, jsem začala šít na vnučky.
Jana
Katka
Caramillu mi doporučila kamarádka. Videa i návody jsou přehledné a jednoduché. Hodně jsem se podle nich naučila. Mám vaše návody moc ráda. Vždy když si s něčím nevím rady, zde najdu odpověď. Moc děkuji.
Katka
Tereza
Videa Petry pro mě jako samouka byla efektivní. Už jen proč jaký steh. Nebo připomenutí zapošití. A jedinečné návody jsou v tom že jsou odzkoušené reálnými dětmi i dospělými. Poznámky kde by se mělo pro jakou postavu přidat či ubrat.
Tereza
Šít jsem se naučila sama, ale Caramilla mi potvrdila mé postupy, přidala mnoho dalších užitečných rad a hlavně motivovala jít dál a nezakrnět v jednoduchosti. Díky jejím videím se mi nakonec podařilo ušít např. manželovi kalhoty s poklopcem, u kterých nikdo nevěří, že nejsou koupené. Videa jsou velmi návodná, vše je pomalu a podrobně vysvětleno, líbí se mi, že i jako neprofesionál rozumím tomu, co mám dělat s látkou i strojem. Děkuji za inspiraci i péči!
Lucie
Lída
Našla jsem na internetu. Videa i návody jsou skvěle připravené a i začátečník podle nich ušije. Velmi mi pomáhají.
Lída
Marcela
Jako první po letech nešití jsem narazila právě na Caramillu a mám shlédnutá asi všechna její videa, děkuji Péťo i po těch 7mi letech se pořád učím, byla jsem i ve škole šití, pořád se učím – stále nové materiály, moc díky.
Marcela
Illona
Caramillu mi doporučila kamarádka. Podle jejího videonavodu jsem ušila kdysi první tepláky. Postupně další věci. CARAMILA je prostě boží.
Illona

Co v klubu najdu

Škola šití krok za krokem

systematická výuka šití od základů po pokročilejší šití

Kurz šití na overlocku

obsáhlý kurz pro začátečníky i pokročilé – staň se mistrem v šití na overlocku

Kurzy šití originálního oblečení

minikurzy – jak šít aplikace, “patchworkové” oblečení, kombinace látek

Jak nakupovat látky a pomůcky

nové typy materiálů – co z čeho ušít, jaké pomůcky se hodí a na čem můžete ušetřit

Jak upravovat střihy na míru

kurzy o úpravách střihů na míru – tipy a triky, jak na to

Ušijete si oblečení, které nikde nekoupíte

Kvalitní, originální, pěkné, přesně podle vašeho vkusu, vyhovující postavě. A přesto nikdo nemusí poznat, že je šité “na koleni”.

Co o Caramille říkají lidé z oboru

Michaela Kracíková - Látky Kracíková
Šití s Caramillou je pohodové šití bez stresu. Velmi názorná a srozumitelná videa navedou i úplného začátečníka k vytouženému výsledku a šití se tak stane opravdovým koníčkem a relaxem. Skvělá je také podpůrná skupina Caramilly na Facebooku, kde se švadlenky inspirují svými výtvory a je-li třeba, dostane se jim i potřebné rady nebo pomoci. Díky Caramille už některé oblečení vůbec nekupuju, ale jenom šiju.
Michaela Kracíková – Látky Kracíková
Marcela Hošková - Galanterie Čendulka
S Caramillou spolupracujeme několik let. Velmi se mi líbí, jak pracuje se začínajícími švadlenkami, které o šití neví vůbec nic. Její videa o šití a hlavně škola šití jsou pro spoustu lidí to první, na co by se měli podívat, pokud nemají možnost chodit do běžného kurzu. Jako jeden z hlavních přínosů vidím nejen ukázku technik šití, ale také to, jak správně ovládat a nastavit šicí stroj, aby byl výsledek co nejlepší. I když mi v některých případech přijde video příliš detailní a zdlouhavé, tak pro začínající švadleny jsou informace a detailní podání potřebné. Videa hodnotím velmi kladně a určitě doporučuji zhlédnout všem, kteří se šitím začínají, nebo se v něm chtějí zdokonalit.
Marcela Hošková – Galanterie Čendulka
Bohdana Goliášová - Tvůrci v praxi
Zrušila jsem Netflix a místo něj koukám na Caramillu. Její návody jsou fakt boží. Už mám díky ní obšité celé dítě a teď se vrhám na manžela 🙂
Bohdana Goliášová – Tvůrci v praxi
Jiří Skokan - LADA šicí stroje
Naše firma LADA si velmi cení spolupráce s paní Caramillou, která na sociálních sítích seznamuje zájemce s používáním a různými funkcemi šicích strojů a následně jim odborným a srozumitelným způsobem vysvětluje, jak postupovat při šití oděvů. Jsme přesvědčeni, že její zásluhou se daří zvyšovat počty nových švadlenek. My kursy paní Caramilly doporučujeme také našim zákaznicím, zejména těm, které s šitím začínají, nebo s ním ještě nemají velké zkušenosti. Z jejich pozdějších reakcí se dozvídáme, jak jim byly rady paní Caramilly prospěšné. Paní Caramille přejeme v její užitečné činnosti hodně dalších úspěchů.
Jiří Skokan – LADA šicí stroje
Bohdana Goliášová - Tvůrci v praxi
Maminky ve škole žasnou nad oblečením mého dítěte. Myslí si, že jsem strašně šikovná. Nejsem, to jen návody od Caramilly jsou tak dobře udělané, že se podle nich naučí šít fakt každý.
Bohdana Goliášová – Tvůrci v praxi

Ušít si kvalitní oblečení nemusí být drahé ani složité. Můžete si ušít oblečení, které nikde nekoupíte – originální, přesně podle vašeho vkusu, vyhovující postavě. Naučím vás poznat kvalitní materiály a objevit jednoduchost šití.

Bližší nahlédnutí do Klubu

Kurz šití na overlocku

Začínáme na konci ledna.

 • Jak vybrat overlock – jaké máme druhy, jaké mají funkce, za co se vyplatí si připlatit?
 • Servis a poruchovost overlocků.
 • Nastavení stehu – chyby při šití i nastavení stehů.
 • Co na overlocku šít a co na něm nešít. Čím ho můžeme zničit?
 • Jak funguje diferenciální podávání.
 • Jak fungují jehly a chapače.
 • Jak funguje ořez.
 • Jaké použít jehly a nitě, a jaké naopak nepoužít.
 • Jaké všechny stehy na overlocku můžeme šít a na co je využít.
 • Jak šít na overlocku jednotlivé typy materiálu a na co dávat pozor?
 • Jak správně regulovat steh.
 • Jak přidávat na švy při šití na overlocku, jak začít a zakončit steh. 
 • Jak si poradit s rohy?
 • Návod, jak šít se základními patkami – patka pro slepý steh, patka pro našívání gumy, patka pro našívání paspulky. Které patky se vyplatí koupit a na co je můžeme použít?
 • Průmyslový overlock – jaké má výhody a nevýhody?
ukázat více

Škola šití krok za krokem – Level 1 “Základy šití”

Začínáme na konci ledna – kurz na 8 týdnů

 • Jaký pořídit šicí stroj? Do čeho se vyplatí investovat? Co je zbytečné? Jak je to s poruchovostí?
 • Seznámení s funkcemi stroje – co všechno stroje umí a na co se to hodí?
 • Jak nastavit šicí steh. Na co který steh použít.
 • Jaké využijete krejčovské pomůcky? Do čeho se vyplatí investovat a co nepotřebujete?
 • Jaký je rozdíl, když šijeme tkaninu a když šijeme úplet? Specifika a šicí techniky.
 • Jak pracovat se střihem, jak vybrat vhodnou velikost.
 • Jak si zjednodušit práci při šití.
ukázat více

Škola šití krok za krokem – Level 2 “Šijeme jednoduché oblečení”

Navazuje na level 1 – na 8 týdnů.

 • Jak a z čeho ušít sukni? Jak vyřešit jednoduše pas? Jak ji dole zakončit?
 • Jak a z čeho můžeme ušít legíny. Sportovní i “na lepší”.
 • Jak ušít jednoduché kalhoty? Jak ušít jednoduchou kapsu?
 • Jak si ušít jednoduché pohodlné spodní prádlo přesně podle vašich představ.
 • Jak šít pruženku.
 • Vše o řasení – jakými způsoby můžeme řasit, kdy se to hodí použít. 
 • Jak ušít balonovou sukni.
 • Jak si ušít ponožky a zpracovat při tom zbytečky látek.
 • Jak ušít mikinu bez zipu.
 • Specifika šití z panelu – jak jej koupit a zpracovat, na co dát pozor.
 • Minikurz šití trika s raglánovým rukávem.
 • Jak lemovat proužkem na poloviny.
ukázat více

Škola šití krok za krokem – Level 3 “Pokročilejší oblečení”

Navazuje na level 2 – na 8 týdnů.

 • Sedlo ve střihu – jaké jsou typy sedel, jak jej tvarovat, jak vypustit záševek.
  Minikurz šití zipu – už se nebudete bát šít oblečení se zipy.
 • Minikurz šití kapes všeho druhu.
 • Jak šít podsádku – kdy se hodí je použít, na co si dát pozor.
  Lemování proužkem na třetiny.

Kurzy šití originálního oblečení (aplikace, “patchworkové” oblečení, kombinace látek)

Jaro – podzim 2024.

 • Různé typy aplikací, výšivek, nášivek, prostřihávané aplikace.
 • Z čeho všeho aplikace můžeme šít?
 • Zjednodušené techniky, jak si můžeme pomoci, aby aplikace vypadala pěkně. Jaké látky se pro šití aplikací hodí? 
 • Jak šít sešívané oblečení ze zbytků látek, jak si zjednodušit práci? 
 • Jak kombinovat látky.

Jak nakupovat látky a pomůcky (nové typy materiálů – co z čeho ušít)

Průběžně během celého roku.

 • Podle čeho se orientovat při nákupu látek?
 • Jak poznat kvalitu?
 • Co se z čeho hodí ušít?
 • Představím vám novinky.
 • Jaké zkušenosti mám s látkami po letech, jak přistupovat k jejich údržbě?
 • Za jaké pomůcky je dobré si připlatit?
 • Můžu na něčem při šití ušetřit?
 • Ovlivní nitě a jehly kvalitu šití?

Jak upravovat střihy na míru

Podzim – zima 2024.

 • Jak vybrat správně velikost.
 • Jak upravit střih na danou postavu.
 • Od čeho se odpíchnout.

Jednoduché postupy ušetří váš čas.

Moje zkušenosti vám ušetří náklady na zkoušení nekvalitních materiálů a zbytečných pomůcek.

Originální a kvalitní oblečení si ušijete sami a nebudete ho muset draze kupovat.

Co vše v klubu získáte

Kurzy šití pro začátečníky – krok po kroku

Kurzy šití pro pokročilé

Kurz šití na overlocku

Pravidelné návody na šití originálního oblečení

Tématické webináře pouze pro členy klubu – s možností položit dotaz

Uzavřená skupina na Facebooku pouze pro členy klubu – v respektujícím prostředí

Speciální slevy na látky, pomůcky i střihy

Střihy zdarma v některých typech členství

Recenze látek a pomůcek

Doporučení co se při šití hodí a za co se dá ušetřit

Pravidelné informace o kvalitě látek, galanterie i pomůcek

Testování zajímavých novinek v šití za vás – nezaujatý názor Caramilly

Stát se členkou

Ceník členství

Členství můžete platit buď měsíčně nebo ročně – překlikněte si tlačítkem a vyberte si.

Na roční členství máte 20% slevu.

Mám slevový kód
Aktivovat

Otázky a odpovědi

Jak se registruji do Klubu?

Podrobný návod jak se do Klubu registrovat najdete v sekci Nápověda.

Přihlásím se do Klubu pod stejnými údaji jako na web Caramilla.cz?

Web Caramilla.cz a Klub Caramilla jsou dvě oddělené struktury – registrací na jednom místě Vám nevznikne automaticky účet na tom druhém. Je tedy třeba se registrovat na obou webech zvlášť. Doporučujeme však účty vytvořit na stejný email. Viz další bod.

Je nutné se registrovat se stejným mailem jako na web Caramilla.cz?

Nutné to není, nicméně silně to doporučujeme. Je to nezbytné, pokud chcete sdílet kód na slevu z klubu šití i v e-shopu Caramilla. Slevový kód je vždy vázán na konkrétní e-mail.

Pokud si koupím akční předplatné, bude moje cena platit i když si dám v Klubu pár měsíců pauzu?

Nikoliv. Při pozastavení členství a následné aktivaci po nějaké době již není možné využít předchozí ceny.

Jak a kdy probíhá platba za členství?

Platba probíhá prostřednictvím platební karty, platba je automaticky stržena v případě měsíční platby v měsíčních intervalech (vždy následující měsíc ve stejný den jako byla odeslána první platba) a v případě roční platby v ročních intervalech (vždy následující rok ve stejný den jako byla odeslána první platba) bez nutnosti zadávání dalších údajů.

Lze platit i jiným způsobem?

Ano, pokud z nějakého důvodu nemůžete platit platební kartou přes internet, napište na mail petra@caramilla.cz a vymyslíme spolu jiné řešení.

Můžu v průběhu předplacené doby členství ukončit? Dostanu peníze zpět?

Členství v klubu je možné zvolit si na měsíc nebo rok a je splatné dopředu. Pokud službu přestanete v průběhu předplaceného období odebírat, nevracíme ani z části už jednou uhrazené předplatné. Doporučujeme tedy rušit předplatné ke konci sjednaného období.

Prodlužuje se členství automaticky?

Ano. Členství v klubu se automaticky prodlužuje o vámi zvolené období. Toto automatické prodloužení lze kdykoliv zastavit, a to od období následujícímu tomu, kdy došlo k nastavení ukončení.

Jak zruším předplatné?

Zrušit členství můžete v zákaznické sekci a nebo na mailu petra@caramilla.cz. Po další aktivaci členství již nebude platná předchozí cena.

Lze odstoupit od smlouvy před uplynutím 14 denní lhůty?

U zboží tohoto typu – tedy zboží v digitální formě, které vám bylo v plném rozsahu zpřístupněno hned po zaplacení – nelze využít odstoupení od smlouvy dle §1829 Zákona č. 89/2012 Sb., Občanský zákoník. Odstoupení od kupní smlouvy do 14 dní nelze uplatit u zboží zaslaného prostřednictvím vnitřní pošty nebo e-mailu ještě před uplynutím 14 dní od uzavření smlouvy – viz § 1837 l) – tzn. například střihy a fotonávody.

Co když neprojde platba přes bránu GoPay?

Někdy se stane, že platba neproběhne. I v takovém případě se Vám vytvoří účet na Klubu a obdržíte e-mail s heslem do Klubu. Vaše členství však zůstává neaktivní a po přihlášení vidíte tak nějak…nic:-) V horní části obrazovky se v tuto chvíli nachází pruh s možností „Prodloužit členství“, tudy, nebo přes panáčka v pravém rohu a následně Správu členství můžete své členství aktivovat.

V Česku se šije podle Caramilly

Začalo to před 12 lety prvním návodem na ušití plenky. Maminky chtěly pro své děti to nejlepší a tak se pustily do šití. A Caramilla se pustila do natáčení. Natočila stovky návodů pro začátečníky a tím strhla v celém Česku obrovskou šicí vlnu.

Ženy vytáhly ze sklepů šicí stroje, muži se je naučili seřizovat a děti začaly chodit do školek v oblečcích, na kterých mohli ostatní oči nechat.

V Evropě houfně mizí šicí dovednosti našich babiček. Ne tak v Česku. U nás se šije jako o život a velký podíl na tom má právě Caramilla.

 

Teď máte poprvé šanci sledovat nejen návody, ale vstoupit do Caramilla klubu a užívat si její podporu naplno.